ÖVRIGT / Speglar / Spegel 897330
*
nr 89 7330
SPEGEL
Förgylld, H112
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28
*
SPEGEL
nr 89 7330
SPEGEL
Förgylld, H112
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28